A helyes fogmosás technikája.

A „hogyan is moss jól fogat” avagy a helyes fogmosás gyakorlatának bevezetése a gyermek napirendjébe egy újabb kihívás. Ügyeljünk arra is, hogy már kisgyermek korban meglegyen a napi kétszeri – reggel, este – alapos fogmosás.
- 3 egyszerű tipp, hogy a húsvét ne a plusz kilókról szóljon
- Ezért kell tisztítani rendszeresen a ház falát – A szakértő kifejti
- 8 egyszerű módja annak, hogy boldogabbnak érezd magad
- Veszélyes lehet a túl magas páratartalom a lakásban – Tudtad?
- A helyes fogmosás technikája
A fogmosás előkészülete:
A benedvesített gyermekfogkefére tegyünk egy borsószemnyi gyermekfogkrémet!
Rágófelszín tisztítása: Először a rágófelületeket mossuk meg, vízszintesen előre-hátra. Ne felejtsük el a felső és alsó fogsort is megtisztítani!
Külső fogfelszín tisztítása: Körkörös mozdulatokkal mossunk meg minden egyes fogat a fogínytől a rágófelszín irányába!
Belső fogfelszín tisztítása: Vezessük a fogkefét a fogínytől a fogfelszín irányába! Figyeljünk, hogy a hátsó fogakat is jól megmossuk!
Öblítés: Három perc fogmosás után öblítsük ki a szájat vízzel, mossuk le a fogkrémet a fogkeféről is, és állítsuk a fogkefét fejjel felfelé egy pohárkába.
A rendszeres fogmosás segít megelőzni a baktériumok elszaporodását, és hozzájárul a szájflóra egészséges egyensúlyának fenntartásához. A tejfogak védelme segíti a maradandó fogak helyének biztosítását. Ne feledjük: a kisgyermekkorban elsajátított helyes fogmosási rutint visszük magunkkal a felnőtt korra is, így nagy hatása lehet egészségünkre.
Szerettessük meg a kicsikkel a fogmosást minél hamarabb és válasszuk ehhez partnernek gyermekbarát fogápolási termékeket!
Facebook oldal: ITT >>>
kép: Stock kép
Sajtóközlemény